Volvo zwolni 600 osób w zakładzie w Hagerstown

(Paweł Kubisiak)
29-10-2006, 08:31

Producent ciężkich ciężarówek, firma AB Volvo zamierza zwolnić 600 osób w amerykańskim zakładzie w Hagerstown.

Producent ciężkich ciężarówek, firma AB Volvo zamierza zwolnić 600 osób w amerykańskim zakładzie w Hagerstown. Szwedzka firma tłumaczy redukcje oczekiwanym spadkiem zamówień na tiry.

Zwolnienia planowane są na pierwszą połowę 2007 roku. Fabryka w Hagerstown zatrudnia 1770 osób i jest największym pracodawcą w liczącej 38 tys. mieszkańców miejscowości, położonej w stanie Maryland. Zakład wytwarza silniki do ciężarówek Volvo i Man.

Przed tygodniem Volvo zapowiedział zwolnienie 450 pracowników, czyli prawie 40 proc. załogi w fabryce w Macungie, produkującej układy napędowe. Według prognoz Volvo, popyt na amerykańskim rynku na ciężkie ciężarówki spadnie w pierwszej połowie przyszłego roku o 40 proc.

Volvo jest drugim producentem ciężarówek na świecie. W minionym kwartale zysk koncernu wzrósł o 34 proc, do 538 mln dolarów.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Volvo zwolni 600 osób w zakładzie w Hagerstown