Vos będzie woził chemię

Dorota Gąsowska
17-11-2005, 00:00

Po budowie platformy logistycznej dla Basell Orlen Polyolefins firma Vos zajmie się także transportem produkowanego w Płocku granulatu.

Vos Logistics nawiązał nowy rodzaj współpracy z firmą Basell Orlen Polyolefins (BOP). Rok temu operator zwyciężył w przetargu na projekt i realizację platformy logistycznej, która do użytku została oddana w kwietniu 2005 r. Platforma powstała na terenie fabryki BOP po to, by obsługiwać dystrybucję ponad 700 tys. ton polietylenu i polipropylenu.

Teraz współpraca obu firm została rozszerzona o usługi transportowe: Vos Logistics będzie dostarczał produkowany w Płocku granulat. Do połowy listopada odbiorcami będą tylko polskie firmy, później produkt trafi także do Niemiec, Włoch i Francji. Firma Basell Orlen Polyolefins jako priorytet w wyborze partnera do obsługi płockiej instalacji wymienia klasę taboru i kierowców, bezpieczeństwo ładunku i bezpieczeństwo pracy oraz zgodność z normami ekologicznymi. Natomiast Vos Logistics jest obecnie w trakcie wdrożenia SQAS Road — systemu jakości, który zapewnia bezpieczeństwo przewozu materiałów chemicznych i działalności związanej z ochroną środowiska.

Możliwości firm oferujących transport towarów sypkich ocenia się w Polsce na około 700 sztuk specjalistycznego taboru typu silo. Z tego 260 sztuk należy do Vos Logisctics Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Gąsowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Vos będzie woził chemię