Vouchery dla firm z kujawsko-pomorskiego

MBE
opublikowano: 11-10-2011, 00:00

Ruszy nabór wniosków o dofinansowanie współpracy z jednostkami badawczymi.

Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego będą mogli się ubiegać o dotacje w ramach programu pilotażowego „Voucher badawczy”. Nabór ruszy 20 października. Dotacje będzie przyznawał Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców.

Można je uzyskać na przeprowadzenie badań przemysłowych, prac badawczo-rozwojowych i badańzgodności z normami obowiązującymi w danej branży. Program przewiduje dwie formy wsparcia dla firm: voucher na pierwszy kontakt z jednostką naukową oraz voucher na rozwój współpracy badawczo-rozwojowej.

O pierwszy mogą się ubiegać przedsiębiorcy, którzy do dnia złożenia wniosku nigdy nie zakupili usług lub wyników dotyczących badań przemysłowych lub prac rozwojowych. Maksymalnie można dostać 25 tys. zł. Wsparcie może stanowić do 100 proc. wydatków kwalifikowanych.

— Przedsiębiorca, który zawiera umowę z jednostką naukową, musi otrzymać fakturę. Na jej wystawienie i złożenie wniosku o płatność ma osiem miesięcy — informuje Marta Szarogroder z Kujawsko-Pomorskiego Związku Pracodawców i Przedsiębiorców.

Z pierwszego rodzaju vouchera przedsiębiorca może skorzystać tylko raz. Jego zdobycie pozwala natomiast startować w konkursie o drugi typ vouchera. Jest on przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy współpracowali już wcześniej z jednostkami naukowymi. Maksymalna wartość wsparcia, jaką mogą zdobyć, to 50 tys. zł. Może ona stanowić do 80 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Na rozliczenie usługi świadczonej przez jednostkę badawczą firmy mają w tym przypadku rok od dnia rozpoczęcia przedsięwzięcia badawczego. Również z tego vouchera można skorzystać tylko raz. O dotacje nie mogą się ubiegać firmy, które przekroczyły limit pomocy de minimis, czyli w bieżącym roku podatkowym oraz w dwóch poprzedzających go latach otrzymały pomoc, której wartość brutto łącznie z pomocą, o którą się ubiega, przekracza 200 tys. EUR.

W przypadku firmy działającej w sektorze transportu drogowego — 100 tys. EUR. — Z możliwości uzyskania wsparcia w ramach programu wyłączone są również niektóre sektory, na przykład wydobycia węgla, produkcji rolnej czy hodowli zwierząt — informuje Marta Szarogroder.

Voucher razy dwa

Dla kogo?

Dla mikro-, małych i średnich firm, mających siedzibę lub oddział na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Kiedy?

Nabór ruszy 20 października, a zakończy się 20 listopada 2011 r.

Ile?

25 tys. zł (na pierwszy kontakt z jednostką naukową) lub

Projekt będzie realizowany do 2013 r., kolejnego naboru wniosków można się spodziewać w I kwartale przyszłego roku.

50 tys. zł (na rozwój współpracy badawczo-rozwojowej).

Na co?

Na współpracę z jednostkami naukowymi w zakresie przeprowadzenia badań przemysłowych, prac badawczo-rozwojowych i badania zgodności z normami.

Kontakt:

tel.: 52 524-09-20 e-mail: vb@kpzpip.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu