W 2009 r. GDDKiA może ogłosić przetargi na około 75 mld zł

PAP
opublikowano: 28-09-2009, 17:16

W 2009 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może ogłosić przetargi na około 75 mld zł - poinformował w  poniedziałek PAP p.o. generalnego dyrektora GDDKiA Lech Witecki.

"Tak przygotowaliśmy inwestycje, że do końca tego roku jesteśmy w stanie około 75 mld zł wrzucić w postępowaniach przetargowych na rynek, co jest naszym zdaniem swoistym antidotum na kryzys" - powiedział Witecki.

Dyrektor powiedział, że z tej kwoty około 34 mld zł zostanie wydane w roku 2010, a w kolejnych latach będą to już niższe kwoty.

"W samym tylko 2009 roku na autostrady, drogi ekspresowe i remonty zamierzamy wydać blisko 22 mld zł. Według wskaźników, którymi teraz dysponujemy widać, że jesteśmy bardzo bliscy osiągnięcia celu" - dodał Witecki.

Dyrektor zaznaczył, że tym samym rok 2009 będzie pod względem wydatków rekordowy, gdyż jeszcze nigdy wcześniej w ciągu roku GDDKiA nie wydała tyle pieniędzy na rozwój sieci drogowej.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane