W 2012 r. działający w strukturach NASK zespół CERT Polska otrzymał 5 189 274 zgłoszeń dotyczących rozsyłania spamu z polskich adresów IP?

Materiał sponsorowany
opublikowano: 26-06-2013, 00:00

Czy wiesz, że…

To o 10,9 proc. więcej niż w roku 2011. Zgłoszenia te dotyczyły 1 648 009 adresów IP — aż o 31,5 proc. większej ich liczby niż rok wcześniej. Jedną z przyczyn dużego wzrostu liczby adresów IP raportowanych jako wysyłające spam jest rozpowszechnienie sieci mobilnych, które adresy IP przydzielają w sposób dynamiczny i na krótko. W wyniku tego użytkownik np. zainfekowanego laptopa korzystający z mobilnego dostępu do internetu może być „widziany” w sieci wielokrotnie pod różnymi adresami IP. Aby dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie ICT, wysłuchać światowej klasy ekspertów i poznać najnowsze trendy w zabezpieczeniach teleinformatycznych, już dziś warto zarejestrować się jako uczestnik organizowanej przez NASK i CERT Polska XVII międzynarodowej konferencji SECURE, która odbędzie się 9-10 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Więcej informacji na stronie www.secure.edu.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał sponsorowany

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W 2012 r. działający w strukturach NASK zespół CERT Polska otrzymał 5 189 274 zgłoszeń dotyczących rozsyłania spamu z polskich adresów IP?