W 2020 r. budżet UE spadnie o 15 proc.

DI, PAP
opublikowano: 27-06-2016, 22:00

Wielka Brytania jest płatnikiem netto do unijnego budżetu, co oznacza, że więcej do niego wpłaca, niż dostaje. Jej wyjście ze wspólnoty będzie oznaczało po 2020 r. 15-procentowy spadek corocznego budżetu UE. Pod koniec roku nastąpi przegląd wieloletnich ram finansowych UE (2014-20). Komisarz spodziewa się głosów, zwłaszcza dużych płatników, chcących zmiany przeznaczenia funduszy. Jej zdaniem, nie będzie to możliwe w tym okresie.

Corina Cretu, unijna komisarz do spraw polityki regionalnej
Zobacz więcej

Corina Cretu, unijna komisarz do spraw polityki regionalnej ROBERT MEERDING]

— Musimy powrócić do tych wartości, które legły u podstaw Unii Europejskiej, z odpowiedzialnością i solidarnością ze strony każdego członka UE — podkreśliła Corina Cretu.

CYTAT DNIA:

Corina Cretu: Polityka regionalna jest najbliższa ludziom. Jest najbardziej widoczna, ponieważ pokazuje, jak europejskie fundusze zmieniają ich życie. Więc z tego punktu widzenia martwię się , ponieważ jest jasne, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej sprawi, że cały unijny budżet po 2020 r. zmniejszy się o około 15 proc.

Corina Cretu, unijna komisarz do spraw polityki regionalnej

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy