W Azji mieszane nastroje na rynkach akcji

opublikowano: 13-02-2008, 08:32

Na giełdach Azji panowały w środę mieszane nastroje. Popytem cieszyły się akcje morskich przewoźników i spółek surowcowych.

Na zamknięciu sesji w Tokio średnia Nikkei rosła o 0,4 proc., wartość indeksu Topix prawie się nie zmieniła. Drożały akcje największych przewoźników morskich, m.in. Mitsui O.S.K. Lines i Kawasaki Kisen Kaisha. Baltic Dry Index, pokazujący koszty przewozu morskiego towarów, wzrósł w ciągu czterech ostatnich dni o 12 proc. Dobre nastroje japońskich inwestorów popsuła Toyota. Akcje koncernu motoryzacyjnego spadły po wystąpieniu związków zawodowych pracowników spółki o podwyżkę wynagrodzeń i premie.

Pozostałe giełdy Azji kończyły sesje mieszanymi wynikami. Giełda w Szanghaju, która pracowała w środę po raz pierwszy po przerwie świątecznej, zakończyła dzień ponad 2 proc. spadkiem. W Seulu główny indeks spadł o 0,7 proc. W Hongkongu, krótko przed zakończeniem handlu, indeks szedł w dół i był tylko o 0,1 proc. powyżej poziomu poprzedniego zamknięcia. Na Tajwanie sesja zakończyła się 0,04 proc. spadkiem.
MD


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / W Azji mieszane nastroje na rynkach akcji