W Azji mieszane nastroje, umiarkowane zmiany

opublikowano: 26-03-2008, 08:50

Na azjatyckich rynkach akcji mieszane nastroje. Nie pomogły dane makro z USA.

Wiadomość o spadku wskaźnika zaufania konsumentów w USA pogorszyła nastroje na azjatyckich rynkach. Giełda w Tokio zakończyła sesję 0,3 proc. spadkiem średniej Nikkei. Ok. 85 proc. spółek wchodzących w skład indeksu jest notowane od środy bez prawa do dywidendy. Indeks Topix zakończył sesję 0,4 proc. zniżką. Staniały akcje Chuo Mitsui, szóstego japońskiego banku, który obniżył prognozę wyników. W dół poszedł kurs Citizen Holdings, producenta elektroniki. JP Morgan obniżył rekomendację spółki spodziewając się negatywnego wpływu umocnienia jena na jej wyniki. 

Na innych azjatyckich rynkach przeważała podaż. W Szanghaju sesja zakończyła się 0,6 proc. zniżką. Główny indeks giełdy tajwańskiej spadł o 0,3 proc. W Singapurze giełda spada w drugiej części sesji o 0,5 proc., a w Hongkongu rośnie o 0,1 proc.
MD

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu