W Azji wzrosty dzięki wiadomościom z USA

opublikowano: 07-12-2007, 08:50

Ogłoszenie planu pomocy dla amerykańskich rodzin borykających się ze spłatą hipotek wywołało wzrosty na giełdach azjatyckich. Inwestorzy uznali, że to sygnał zapowiadający poprawę koniunktury.

Na giełdzie w Tokio średnia Nikkei zakończyła sesję 0,5 proc. wzrostem i osiągnęła największą wartość od 7 listopada. Topix zyskał 0,6 proc. Drożały akcje eksporterów. W górę poszedł kurs m.in. Komatsu, drugiego na świecie producenta ciężkiego sprzętu budowlanego. Inwestorzy kupowali także akcje Shin-Etsu Chemical, największego na świecie producenta krzemowych płytek, stosowanych w produkcji mikroprocesorów.
Na większości pozostałych rynków azjatyckich także dominował popyt. Wzrostami zakończyły się sesje na giełdach w Szanghaju, Singapurze i na Tajwanie. Spadkiem zakończyła się jednak sesja w Seulu, krótko przed zamknięciem mocno spada indeks giełdy w Hongkongu.
MD  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane