W Azji wzrosty na rynkach akcji

opublikowano: 16-08-2019, 07:35

Na większości azjatyckich rynków akcji przeważają umiarkowane wzrosty.

Poprawę nastrojów inwestorów widać głównie w Japonii, Chinach oraz Hongkongu. Do zakupów mogła zachęcić wypowiedź jednego w przedstawicieli instytucji odpowiedzialnej za planowanie w Chinach, według którego władze szykują plan zwiększenia dochodów rozporządzalnych, co ma stymulować popyt i wzrost gospodarczy. Inwestorzy liczą także na działania banków centralnych największych gospodarek luzujące politykę monetarną. Osłabły także obawy wynikające z odwrócenia krzywej rentowności w USA, do czego przyczyniły się głosy iż tym razem nie jest to zwiastun nieuchronnej recesji.

Regionalny indeks MSCI Asia-Pacific, który nie uwzględnia giełd w Japonii, rósł o 0,2 proc. Po odrobieniu wcześniejszych strat indeks giełdy w Tokio, Nikkei, rósł o 0,1 proc. Główny indeks giełdy w Szanghaju rósł o 0,7 proc., a w Hongkongu o 0,8 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu