W Azji wzrosty po wiadomościach z USA

opublikowano: 12-03-2008, 08:53

Jak można było oczekiwać giełdy w Azji zareagowały wzrostami na doniesienia z USA. W Tokio indeksy Nikkei i Topix wzrosły o 1,6 proc.

Wiadomość o planie wpompowania 200 mld USD w system finansowy przez Fed wyraźnie poprawiła nastroje japońskich inwestorów. Podobnie jak w USA drożały akcje spółek finansowych, m.in. Nomura Holdings. Inwestorzy kupowali także akcje największych eksporterów licząc na poprawę koniunktury na amerykańskim rynku. Wzrosły notowania m.in. Toyoty.

Na pozostałych azjatyckich rynkach, z wyjątkiem giełdy w Szanghaju, również dominował popyt. Giełda w Seulu kończyła sesję ponad 1 proc. wzrostem. W Singapurze główny indeks szedł w górę o ponad 2 proc. Giełda na Tajwanie zyskała tylko 0,6 proc. Krótko przed zamknięciem sesji w Hongkongu główny indeks rósł o 1,3 proc. Giełda w Szanghaju spadła o 2,3 proc. Taniały akcje operatorów portów lotniczych po zapowiedzi podwyżek opłat, które mogą odbić się negatywnie na ich wynikach. W dół szły notowania spółek finansowych, m.in. Merchants Bank i Shanghai Pudong Development. Inwestorzy boją się, że podwyżki stóp procentowych pogorszą ich wyniki.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu