W bankowych lokatach bez zmian

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, Bankier.pl
opublikowano: 18-04-2016, 22:00

FINANSE OSOBISTE W ofercie produktów oszczędnościowych banków już od dłuższego czasu trudno szukać nowych propozycji czy atrakcyjnych promocji.

W standardowej ofercie lokat i kont oszczędnościowych na korzyść klienta ostatnio nic się nie zmienia. Jeśli banki decydują się na zmianę oferowanych warunków, dotyczy to głównie cięcia i tak już niewysokich stawek oprocentowania. Na taki krok, w przypadku lokat półrocznych, zdecydowały się w kwietniu m.in. Getin Bank i Toyota Bank. W zestawieniu lokat półrocznych z dodatkowymi warunkami na pierwszym miejscu rankingu Bankier.pl znalazły się oferty BOŚ Banku i Idea Banku ze stawką 2,80 proc. w skali roku. W przypadku depozytu o wartości 10 tys. zł oznacza to po pół roku 113 zł odsetek netto. Drugie miejsce zestawienia zajmuje propozycja Banku SMART (2,60 proc. w skali roku). Na ostatnim miejscu podium, podobnie jak przed miesiącem, ale z niższą stawką znalazła się oferta Toyota Bank (2,15 proc. w skali roku). Tym razem towarzyszy jej lokata Plus Banku, która jest tak samo oprocentowana. Średnie oprocentowanie pięciu najlepszych lokat na 6 miesięcy z dodatkowymi warunkami wynosi w kwietniu 2,33 proc. w skali roku i jest niższe niż przed miesiącem, kiedy wynosiło 2,40 proc. Tylko nieco mniej będzie można uzyskać w przypadku najlepszych ofert lokat półrocznych bez dodatkowych ograniczeń. W kwietniowym zestawieniu najlepszych lokat półrocznych bez dodatkowych ograniczeń nastąpiła dość istotna zmiana. Getin Bank obniżył stawkę oferowanej lokaty sześciomiesięcznej, tym samym pozycją lidera zestawienia dzieli się obecnie z BOŚ Bankiem i Idea Bankiem. Te instytucje oferują właśnie 2,30 proc. w skali roku, czyli najwyższą stawkę na półrocznej lokacie bez dodatkowych warunków. Dla depozytu w wysokości 10 tys. zł oznacza to po pół roku 93 zł odsetek. Drugie miejsce zestawienia najlepszych lokat półrocznych bez dodatkowych warunków zajmuje oferta Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie dostępna on-line (2,25 proc. w skali roku). Podium zamyka również oferta lokaty internetowej, tym razem z Plus Banku (2,10 proc. w skali roku). Średnie oprocentowanie pięciu najlepszych lokat półrocznych bez dodatkowych warunków wynosi w kwietniu 2,12 proc. w skali roku i jest niższe niż w marcu, kiedy wynosiło 2,19 proc. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu