W BCC rozdano Medale Europejskie

Polska Agencja Prasowa SA
19-10-2005, 14:38

"Perła - Browary Lubelskie", Zakłady Mięsne Płock, Elektrociepłownia Toruń - to trzy spośród 140 firm, które w środę otrzymały Medal Europejski Business Centre Club (BCC) i Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej (UKIE).

"Perła - Browary Lubelskie", Zakłady Mięsne Płock, Elektrociepłownia Toruń - to trzy spośród 140 firm, które w środę otrzymały Medal Europejski Business Centre Club (BCC) i Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej (UKIE).

Wśród wyróżnionych wyrobów były m.in. kamizelki kuloodporne, schab z dzika po myśliwsku, odlewy korpusów sprężarki, węgiel koksowy, salceson czy system zarządzania firmą.

Medal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem, którego celem jest przybliżenie idei Unii Europejskiej środowisku polskich przedsiębiorców. 

Nagrodzeni Medalem (w tym roku odbyła się już 11. edycja) mają prawo oznakować nagrodzony produkt znakiem Medalu Europejskiego, prezentować nagrodę w czasie targów i wystaw oraz wykorzystywać informacje o zdobyciu nagrody w swoich materiałach reklamowych i promocjach.

Jak powiedział podczas wręczania Medali współgospodarz uroczystości, sekretarz Komitetu Integracji Europejskiej, minister Jarosław Pietras, przyznane nagrody "pokazują, jak wiele trzeba zrobić, by odnieść sukces w Unii Europejskiej".

Pietras podkreślił, że fakt, iż laureatami nagrody są firmy działające w bardzo różnych dziedzinach, zarówno wielkie, jak i małe, z dużych miast i małych miejscowości, świadczy o tym, że po wejściu Polski do UE zmiany zachodzą "nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce".

Oprócz nagród dla wyrobów i usług, przyznano medale honorowe, m.in. dla komisarz UE ds. polityki regionalnej Danuty Huebner, b. premiera, eurodeputowanego PO Jerzego Buzka, wiceminister gospodarki Krystyny Gurbiel oraz sekretarza stanu w MSZ Jana Truszczyńskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W BCC rozdano Medale Europejskie