W Beverly Hills nie popalisz

  • DI
opublikowano: 05-06-2019, 22:00

Pierwszym amerykańskim miastem, które zdecydowało się wprowadzić zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych — w tym tradycyjnych papierosów, e-papierosów i cygar — w większości miejsc, w których są obecnie dostępne, jest Beverly Hills.

Rada miejska podjęła tę decyzję jednomyślnie. Zakaz ma wejść w życie w 2021 r. Sprzedaż wyrobów tytoniowych będzie zabroniona na stacjach benzynowych, w drogeriach, niewielkich sklepach całodobowych i sklepach spożywczych. Będą jednak pewne wyjątki. Wyroby tytoniowe nadal będzie można kupić w hotelach oraz w trzech luksusowych palarniach cygar na tym zamożnym i prestiżowym przedmieściu Los Angeles. Uczynienie wyjątku dla hoteli wytłumaczono troską o turystów. Będą mogli zwrócić się na recepcji o dostarczenie ulubionych wyrobów tytoniowych, ale żeby zapalić, będą musieli wyjść na zewnątrz. Właściciele stacji benzynowych byli przeciwni zakazowi, twierdząc, że są niesłusznie pozbawiani dochodów i ostrzegając, że będą zmuszeni do zwalniania pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu