W Brazylii pierwszy komercyjny lot Boeinga 737 Max po uziemieniu

opublikowano: 08-12-2020, 08:38

Brazylijski przewoźnik Gol Linhas Aereas Inteligentes ogłosił, że jako pierwszy na świecie wznowi regularne loty pasażerskie samolotami Boeing 737 Max, które były uziemione przez prawie dwa lata.

Boeingi 737 Max wrócą do służby już 9 grudnia, ogłosił brazylijski przewoźnik w poniedziałek. Najpierw będą obsługiwać krajowe trasy latając z Sao Paulo. Gol poinformował, że 140 jego pilotów przeszło przeszkolenie w USA w związku ze zmianami wprowadzonymi w Boeingach 737 Max.

Najlepiej sprzedający się samolot Boeinga i tzw. koń roboczy wielu linii lotniczych na świecie został uziemiony prawie dwa lata temu po tym jak w krótkim okresie czasu doszło do dwóch katastrof maszyn 737 Max, w wyniku których zginęło łącznie 346 osób. Wywołało to podejrzenia, że powodem były błędy konstrukcyjne maszyny. Boeing, którego najdłuższe w historii USA uziemienie samolotu kosztowało ok. 20 mld USD, musiał dokonać zmian w oprogramowaniu wspierającym sterowanie maszyną zanim otrzymał zgodę na wznowienie jej użytkowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane