W.Brytania apeluje o globalne podejście w walce z zanieczyszczeniami

Polska Agencja Prasowa SA
02-11-2005, 07:27

W.Brytania wezwała we wtorek do globalnego podejścia w walce o zmniejszenie zanieczyszczeń i zaapelowała o szerokie międzynarodowe porozumienie.

W.Brytania wezwała we wtorek do globalnego podejścia w walce o zmniejszenie zanieczyszczeń i zaapelowała o szerokie międzynarodowe porozumienie. 

    W Londynie w nieformalnych rozmowach o tym, jak zastosować technologię do opanowania zmian klimatycznych i przekonać Stany Zjednoczone, Indie i Chiny do włączenia się w walkę z ocieplaniem się klimatu wskutek zanieczyszczeń, uczestniczyli ministrowie energetyki z 20 krajów.

    Brytyjska sekretarz ds. środowiska, Margaret Beckett podała w oświadczeniu, że podczas spotkania "udało się wzmocnić potrzebę międzynarodowego partnerstwa w radzeniu sobie z rzeczywistością zmian klimatycznych".

    We wspólnym komunikacie na zakończenie rozmów podano, że ministrowie zgodzili się na stosowanie czystszej energii, czyli zastosowanie technologii filtrowania i zatrzymywania emisji do atmosfery węgla z elektrowni węglowych. Będą starali się zachęcić sektor prywatny do inwestowania w technologię niskiej emisji węgla z pomocą Banku Światowego.

    Następna runda rozmów odbędzie się w Meksyku w 2006 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / W.Brytania apeluje o globalne podejście w walce z zanieczyszczeniami