W. Brytania i KE dalej poróżnione w sprawie rozliczenia finansowego

PAP
opublikowano: 28-09-2017, 12:59

Mimo deklaracji brytyjskiej premier Theresy May, że Brexit nie będzie oznaczał, iż któryś z krajów unijnych będzie musiał zapłacić więcej, a któryś dostanie mniej z kasy UE, negocjatorom z Londynu i Brukseli nie udało się przezwyciężyć różnic w tej sprawie.

"Mieliśmy konstruktywny tydzień, ale jeszcze nie jesteśmy w miejscu, w którym moglibyśmy powiedzieć, że mamy wystarczający postęp" - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej w Brukseli główny negocjator ds. Brexitu ze strony Komisji Europejskiej Michel Barnier.

UE, Wlk. Brytania, Brexit
Zobacz więcej

UE, Wlk. Brytania, Brexit fot. Bloomberg

Ze szczegółowych deklaracji złożonych w tym tygodniu przez brytyjskich negocjatorów wynika, że Wielka Brytania jest gotowa łożyć do unijnej kasy w 2019 i 2020 roku. Tymczasem rozliczenie wieloletniego budżetu UE, na który zgodziły się brytyjskie władze, będzie sięgało 2023 roku.

Barnier poinformował, że wciąż nie ma też porozumienia dotyczącego odwoływania się do Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawach dotyczących gwarantowania praw obywatelskich.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W. Brytania i KE dalej poróżnione w sprawie rozliczenia finansowego