W.Brytania: Ponad 0,5 mln osób z Europy Wsch. przybyło do pracy

(Tadeusz Stasiuk)
21-11-2006, 19:54

Ponad pół miliona mieszkańców Europy Wschodniej przybyło do Wielkiej Brytanii w celu podjęcia pracy od chwili przyjęcia ich macierzystych państw do Unii Europejskiej dwa i pół roku temu - podały we wtorek brytyjskie władze.

Ponad pół miliona mieszkańców Europy Wschodniej przybyło do Wielkiej Brytanii w celu podjęcia pracy od chwili przyjęcia ich macierzystych państw do Unii Europejskiej dwa i pół roku temu - podały we wtorek brytyjskie władze.

Według nich od 1 maja 2004 roku do końca września bieżącego roku na brytyjskim rynku pracy zarejestrowało się 510 tysięcy obywateli państw Europy Wschodniej, przy czym około 56 procent z nich to Polacy.

Imigracja ta nadal wzrasta - o ile w II kwartale br. pracę podjęło 56 tysięcy przybyszów z nowych państw UE, to w okresie od lipca do września już 59 tysięcy.

"Dane wskazują, że imigranci z nowych państw członkowskich przynoszą Zjednoczonemu Królestwu korzyści, oferując kwalifikacje i łagodząc niedobory rynku pracy, którym nie mogą zaradzić sami Brytyjczycy" - oświadczył we wtorek sekretarz stanu do spraw migracji w brytyjskim ministerstwie spraw wewnętrznych (Home Office) Liam Byrne.

Rząd zaznaczył jednak, że po przyjęciu Rumunii i Bułgarii do Unii Europejskiej ich obywatele nie mogą liczyć na takie otwarcie brytyjskiego rynku pracy, z jakiego skorzystały państwa przyjęte wcześniej. (Di, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W.Brytania: Ponad 0,5 mln osób z Europy Wsch. przybyło do pracy