W brytyjskim KPMG tylko dwa dni w tygodniu w biurze

opublikowano: 06-05-2021, 12:54

Brytyjskie KPMG poinformowało 16 tys. swoich pracowników, że od czerwca będą pracować w biurze przeciętnie tylko dwa dni w tygodniu, informuje The Guardian.

Firma poinformowała jednocześnie pracowników, że latem będzie im przysługiwać każdego tygodnia dodatkowe 2,5 godziny wolnego „aby mogli oderwać się od pracy i odzyskać energię”. Wszyscy pracownicy brytyjskiego KPMG będą mieli także wolne 21 czerwca, w dniu, w którym brytyjski rząd planuje zniesienie wszystkich ograniczeń w ramach dystansowania społecznego wprowadzonych podczas pandemii.

- Ufamy naszym ludziom. Nasz nowy sposób pracy wzmocni ich i pozwoli im samodzielnie planować tydzień pracy. Pandemia dowiodła, że nie chodzi o to gdzie pracujesz, ale jak pracujesz – powiedział Jon Holt, prezes KPMG UK.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

The Guardian zwraca uwagę, że podejście brytyjskiej firmy mocno kontrastuje z zapowiedzią amerykańskiego banku inwestycyjnego Goldman Sachs. We wtorek poinformował on pracowników w USA i Wielkiej Brytanii aby szykowali się do powrotu do biur w czerwcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Guardian

Polecane