W Bydgoszczy zacieśnią współpracę nauki i biznesu

  • Marta Bellon
opublikowano: 15-10-2012, 00:00

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy poszukuje przedsiębiorców zainteresowanych wynikami badań.

W Regionalnym Centrum Innowacyjności na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym (UTP) w Bydgoszczy powstaje sieć nowoczesnych laboratoriów. Z wyników prowadzonych w nich badań będą mogli korzystać przedsiębiorcy. W ramach dotychczasowej modernizacji infrastruktury technicznej i aparatury na jedenastu wydziałach uczelni powstało już dwanaście nowoczesnych laboratoriów naukowo-badawczych.

— Sieć dobrze wyposażonych laboratoriów Regionalnego Centrum Innowacyjności pomoże zainicjować i wdrożyć przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem w regionie nowoczesnych technologii i know-how. To również szansa na zacieśnienie kontaktów pomiędzy światem nauki i gospodarki. Liczę, że współpraca sektora biznesu ze środowiskiem naukowym uniwersytetu przyniesie wymierne korzyści w postaci podniesienia poziomu innowacyjności kujawsko-pomorskich firm i zwiększenia ich konkurencyjności na rynku — mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Laboratoria będą gotowe w przyszłym roku. Powstanie ich w sumie 28, na wszystkich wydziałach bydgoskiego uniwersytetu. Prowadzone będą w nich badania w dziedzinie nauk technicznych i przyrodniczych. UTP już teraz stara się pozyskać firmy i instytucje zainteresowane ich wynikami. Na stronie www.rci-2etap.utp.edu.pl znajdują się informacje na temat oferty poszczególnych laboratoriów i zasad współpracy z uczelnią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu