W centrum Gdańska rusza Parking Odpowiedzialny Społecznie

PAP
opublikowano: 11-02-2018, 19:38
aktualizacja: 11-02-2018, 19:38

Na Głównym Mieście w Gdańsku od poniedziałku rozpocznie działalność Parking Odpowiedzialny Społecznie. Opłaty na tym parkingu będą pobierać podopieczni Towarzystwa św. Brata Alberta, a dochód pójdzie na potrzeby jednej z miejskich noclegowni dla bezdomnych.

Poinformowała w niedzielę Milena Mieczkowska z Fundacji Gdańskiej, parking znajduje się przy ul. Lawendowej, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego centrum Gdańska.

"Jest to działanie, które ma dwa wymiary wsparcia. Na parkingu będą pracować osoby, które są podopiecznymi Towarzystwa św. Brata Alberta i mają status zatrudnionego, co jest dla nich mobilizacją do poprawy sytuacji, w której się znajdują. Drugi wymiar to fakt, że dochód uzyskany z pobieranych opłat parkingowych zostanie przekazany na urządzenie noclegowni dla osób bezdomnych na Wyspie Sobieszewskiej" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, wiceprezes zarządu Fundacji Gdańskiej, Paweł Buczyński.

Parking będzie płatny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17, a stawki będą identyczne jak w miejskiej strefie płatnego parkowania tzn. 3 zł za pierwszą godzinę postoju, 3,6 zł za drugą, 4,3 zł za trzecią oraz za każdą kolejną godzinę po 3 zł.

Uiszczanie płatności za parking nie będzie jedyną formą pomocy osobom ubogim i potrzebującym. W kasie chętni kierowcy będą mogli nabyć też bon charytatywny w cenie 10 zł.

"Samemu będzie można zdecydować, komu taki bon się podaruje lub będzie można zostawić go w kasie parkingu, przekazując go w ten sposób podopiecznym Towarzystwa Pomocy Brata Alberta. Bon będzie upoważniał do odbioru posiłku w jadłodajniach, z którymi współpracuje Towarzystwo" - wyjaśniła Mieczkowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W centrum Gdańska rusza Parking Odpowiedzialny Społecznie