W City of London stanie najwyższy biurowiec

opublikowano: 28-11-2016, 14:10

Władze City of London, jednostki administracyjnej o prawach miejskich w obrębie stolicy Wielkiej Brytanii zatwierdziły plany budowy najwyższego budynku w tej słynnej na cały świat dzielnicy finansowej, donosi Bloomberg.

Podczas poniedziałkowego głosowania zaaprobowano plany związane z budową 73-piętrowego wieżowca, który obejmować będzie m.in. dostępną dla publiczności galerię widokową i restaurację na szczycie budynku. W drapaczu chmur miejsce pracy ma znaleźć nawet 10 tys. osób. Wieżowiec będzie wybudowany  przez Aroland Holdings, spółkę z siedzibą w Singapurze.

Zobacz więcej

City of London (plan)

Google Maps

To swoisty ruch w przeciwną stronę wobec obecnie zauważanej tendencji, która ujawniła się szczególnie mocno po wynikach czerwcowego referendum ws. Brexitu. Od tamtej pory firmy budowlane gremialnie rezygnowały z projektów związanych z tworzeniem nowych powierzchni w Londynie z uwagi na obawy związane z popytem po wyjściu Wlk. Brytanii z Unii Europejskiej. 

Jak wynika z ujawnionych niedawno danych Deloitte LLP, w ciągu sześciu miesięcy do września liczba rozpoczętych budów nowych biur w stolicy Wysp Brytyjskich spadła aż o 42 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r. 

Nowy drapacz chmur przy 1 Undershaft, na działce pomiędzy wieżowcami znanymi jako Cheesegrater (Tarka) i Gherkin (Korniszon)  ma mieć powierzchnię 90 tys. m2, głównie biurową. Zastąpi on biurowiec, którego największym najemcą jest ubezpieczyciel Aviva.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu