W czerwcu wszyscy członkowie RPP głosowali za obniżką stóp proc. o 50 pb

Internet Securities
opublikowano: 01-09-2005, 11:28

Podczas czerwcowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP) wszystkich 10 członków głosowało za obniżką stóp procentowych o 50 punktów bazowych, podał NBP w załączniku do projekcji inflacyjnej.

Podczas czerwcowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP) wszystkich 10 członków głosowało za obniżką stóp procentowych o 50 punktów bazowych, podał NBP w załączniku do projekcji inflacyjnej.

Z raportu wynika też, że sześciu członków rady głosowało za zmianą nastawienia na łagodne z neutralnego, a czterech było przeciw.

Za zmianą nastawienia na łagodne głosowali w czerwcu: Jan Czekaj, Stanisław Nieckarz, Stanisław Owsiak, Mirosław Pietrewicz, Andrzej Sławiński i Andrzej Wojtyna.

Przeciwko zmianie nastawienia głosowali: Leszek Balcerowicz, Dariusz Filar, Marian Noga, Halina Wasilewska-Trenkner.

W czerwcu RPP powróciła do nastawienia łagodnego i obniżyła wszystkie stopy procentowe o 50 pb. Następnie w lipcu rada obniżyła stopy o 25 pb i w sierpniu o kolejne 25 pb w przypadku głównej stopy referencyjnej, cały czas utrzymując łagodne nastawienie w swej polityce.

Sierpniowa obniżka stóp procentowych jest piątą w tym roku. Łącznie w tym roku RPP obniżyła główną stopę referencyjną o 2,0 punkty procentowe i od czwartku stopa ta wynosi 4,50%.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane