W czwartek Chalupec i jego zastępcy zostaną odwołani - prasa

opublikowano: 16-01-2007, 07:34

Czy Igor Chalupec odejdzie z Orlenu? - docieka "Rzeczpospolita". Dziennik dowiedział się, że po raz kolejny minister skarbu proponuje zmiany w zarządzie firmy. Razem z Chalupcem pracę w Orlenie może stracić nawet dwóch lub trzech jego zastępców.

Czy Igor Chalupec odejdzie z Orlenu? - docieka "Rzeczpospolita". Dziennik dowiedział się, że po raz kolejny minister skarbu proponuje zmiany w zarządzie firmy. Razem z Chalupcem pracę w Orlenie może stracić nawet dwóch lub trzech jego zastępców.

Według "Rz", w czwartek zbiera się rada nadzorcza Orlenu. W programie jej obrad znów znajduje się punkt: zmiany w zarządzie. Rozmówcy dziennika uważają, że może ona zdecydować się na odwołanie szefa firmy, a nawet dwóch lub trzech jego zastępców, którzy razem z Chalupcem rozpoczynali pracę jesienią 2004 r.

Rada zdominowana jest przez ludzi związanych ze skarbem państwa, którzy kontrolują ponad 27 proc. akcji Orlenu - pisze "Rz". Z nieoficjalnych informacji wynika, że to właśnie na wniosek resortu skarbu w planie obrad znalazł się temat zmian kadrowych. Minister Wojciech Jasiński nie chciał wczoraj komentować tej sprawy - odnotowuje dziennik.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane