Czytasz dzięki

W czwartek na GPW duże wzrosty, rynek czeka na wyniki spółek

ISB
opublikowano: 19-07-2007, 18:03

W czwartek wszystkie indeksy Giełdy Papierów Wartościowych zyskiwały na wartości. Analitycy ostrzegają, że nie oznacza to automatycznego zakończenia korekty. Scenariusz w dłuższej perspektywie wyznaczą wyniki finansowe spółek.

"W Ameryce sezon wyników już się zaczął i to właśnie raporty tamtejszych spółek są w centrum uwagi inwestorów, przekładają się też na sytuację na światowych giełdach, Warszawa nie była dziś wyjątkiem" - powiedział makler CDM Pekao Jarosław Ołdakowski.

"My czekamy na przyszły tydzień. Słabe wyniki spółek mogą zdecydować o poważniejszej korekcie w dół. Na razie decyduje mieszanka danych makro i raportów spółek z USA" - uważa Ołdakowski.

"Wydarzeniem dnia był bardzo dobry debiut spółki Mercor" - powiedział makler CDM Pekao. Dodał, że raport agencji Bloomberg o naprawie rurociągu "Przyjaźń" wsparł notowania PKN Orlen. "Czekamy teraz na potwierdzenie tej informacji, ale akcje Orlenu i tak zyskały" - powiedział Ołdakowski.

W czwartek indeks WIG 20 wzrósł o 1,78% do 3861,02 pkt. WIG zyskał 1,45% i osiągnął poziom 65915,43 pkt. Obroty wyniosły 1,817 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane