W czwartek pikieta w obronie konwojentów pocztowych

(Marek Druś)
opublikowano: 27-12-2006, 14:04

Pikietę w obronie pracowników Poczty Polskiej zorganizuje w czwartek przed Urzędem Pocztowym przy ul. Targowej w Warszawie Komitet Pomocy i Obrony Represjonowanych Pracowników (KPiORP).

Pikietę w obronie pracowników Poczty Polskiej zorganizuje w czwartek przed Urzędem Pocztowym przy ul. Targowej w Warszawie Komitet Pomocy i Obrony Represjonowanych Pracowników (KPiORP).

Według komitetu, chodzi o grupę konwojentów pocztowych, należących do Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Straż Pocztowa, którym nie przedłużono umów o pracę. Jak napisał KPiORP w komunikacie, dotyczy to osób, "które były aktywne podczas ostatniego protestu pocztowców i stanowczo dopominały się przestrzegania praw pracowniczych". Według komitetu przyjmowani są nowi pracownicy, spoza Poczty.

W połowie grudnia przedstawiciele siedmiu pocztowych związków zawodowych i kierownictwo poczty zawarli porozumienie dotyczące premii i podwyżek. Wcześniej, od 13 listopada przez prawie dwa tygodnie, listonosze z wielu placówek pocztowych prowadzili akcję protestacyjną.

Rzecznik prasowy Poczty Polskiej Radosław Kazimierski powiedział PAP w środę, że praktyki zwalania pracowników Poczty, o których wspomina komitet, nie są mu znane.

"Trzeba tę sytuację sprawdzić, ale jeśli chodzi o przyjmowanie nowych ludzi, to firma prowadzi rekrutację wewnętrzną, czyli wśród pracowników Poczty. Dopiero kiedy się okazuje, że nie ma potrzebnych pracowników, wtedy poszukiwani są na zewnątrz" - powiedział Kazimierski.

Dodał, że nie otrzymał żadnej oficjalnej informacji od komitetu.

Reprezentujący KPiORP Florian Nowicki powiedział PAP, że Komitet przygotuje petycję do naczelnika IV Urzędu Pocztowego. "Jeżeli okaże się, że nie dojdziemy do porozumienia z naczelnikiem, to zwrócimy się do kierownictwa Poczty na wyższym szczeblu" - powiedział Nowicki.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane