W czwartek w Warszawie protest przeciw prywatyzacji w wykonaniu francuskich firm

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-07-2005, 14:02

W czwartek odbędzie się w Warszawie manifestacja związkowców, działających w firmach, które zostały sprzedane inwestorom z Francji - poinformowała w środę PAP w komunikacie sekcja krajowa pracowników telekomunikacji NSZZ "Solidarność".

 W czwartek odbędzie się w Warszawie manifestacja związkowców, działających w firmach, które zostały sprzedane inwestorom z Francji - poinformowała w środę PAP w komunikacie sekcja krajowa pracowników telekomunikacji NSZZ "Solidarność".

    Związkowcy będą protestować przeciwko "prywatyzacji w wykonaniu francuskich firm, której efektem są masowe zwolnienia, brak inwestycji i pogarszanie warunków pracy".

    W manifestacji wezmą udział przedstawiciele związków zawodowych, działających w Telekomunikacji Polskiej SA, Orbisie, Wyborowej SA oraz w kilku spółkach z sektora energetycznego. Związkowcy będą się domagać wstrzymania zwolnień w swoich spółkach.

    Manifestacja rozpocznie się o godz. 12.00 przed siedzibą Telekomunikacji Polskiej, następnie protestujący przejdą pod ambasadę Francji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu