W Daewoo FSO zostanie zwolnionych 800 osób

opublikowano: 25-02-2004, 18:30

PAP: Zwolnienia w Daewoo FSO, w sumie 800 osób, dotkną w największym stopniu pracowników umysłowych - poinformował w środę PAP Marek Dyżakowski ze Związku Zawodowego Inżynierów i Techników spółki.

Dyżakowski powiedział, że zgodnie z porozumieniem zawartym 12 lutego między związkami zawodowymi a pracodawcą trwająca obecnie redukcja zatrudnienia o 800 osób to ostatnie takie duże zwolnienie do końca roku 2006.

"Jeżeli produkcja nie będzie większa niż planowana, to zatrudnienie zostanie utrzymane na poziomie po obecnej redukcji,

czyli 2 tys. 200 osób" - powiedział Dyżakowski.

Rzeczniczka prasowa Daewoo FSO Krystyna Danilczyk poinformowała, że na rok bieżący spółka ma plany wyprodukowania ponad 60 tys. samochodów, z czego ponad 50 tys. na eksport, a 9320 na kraj.

Dyżakowski liczy na zrealizowanie planów pozyskania brytyjskiej firmy MG Rover jako inwestora strategicznego dla Daewoo-FSO. Ma nadzieję, że w takim przypadku część zwolnionych będzie mogła wrócić do FSO.

Pierwsze oficjalne informacje o możliwości pozyskania MG Rover dla FSO pojawiły się w czerwcu 2002 roku. Według ostatnich informacji, do końca lutego doradca finansowy MG Rover wypowie się na temat celowości inwestycji w Daewoo-FSO.

Po grudniowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Daewoo-FSO wszystkie akcje spółki należące do południowokoreańskiego koncernu Daewoo Motor stały się akcjami niemymi, czyli bez prawa głosu. Decydujący głos na WZA ma od tego momentu Skarb Państwa.

Daewoo Motor, główny akcjonariusz spółki, zobowiązał się wcześniej do wycofania się z zarządzania żerańską firmą, a

kontrolę nad nią miał przejąć Skarb Państwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Daewoo FSO zostanie zwolnionych 800 osób