W DAX bez ryzyka

KZ
opublikowano: 02-10-2013, 00:00

Struktura dnia

Do 25 października Bank BPH przyjmuje zapisy na 18-miesięczną lokatę inwestycyjną ze 100-procentową ochroną kapitału. Zysk z certyfikatów depozytowych uzależniony będzie od średniego wzrostu notowań DAX, indeksu giełdy we Frankfurcie. W dniu emisji (31 października) wyznaczona zostanie wartość początkowa inwestycji. 6, 12 i 18 miesięcy później przeprowadzone zostaną obserwacje poziomu wskaźnika, a na koniec inwestycji wyliczona będzie średnia stopa zwrotu. Ostateczny wynik dla inwestora będzie wynosił od 40 do 50 proc. średniej stopy zwrotu — wartość współczynnika partycypacji zostanie ustalona w dniu emisji. Nominał jednego certyfikatu to 1 tys. zł, a minimalna kwota inwestycji to 3 tys. zł. W trakcie subskrypcji kapitał jest nieoprocentowany, a jeśli zdecydujemy się na przerwanie inwestycji, certyfikat zostanie wykupiony na rynku wtórnym za 93 proc. wartości nominalnej.

Zdaniem „PB”:

100-procentowa ochrona kapitału w dniu wykupu to standard na rynku, a uwzględniając wartość pieniądza w czasie, oznacza to de facto stratę. Inwestycja w wartość indeksu giełdowego to gra o podwyższonym ryzyku. Warto też pamiętać o wskaźniku partycypacji — nawet jeśli średnia stopa zwrotu sięgnie np. 30 proc., to do naszej kieszeni trafi 40-50 proc. zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W DAX bez ryzyka