W Europie było sennie, popatrywano na Atlantyk

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 18-10-2007, 00:00

Gracze w Europie długo powstrzymywali się wczoraj przed odważniejszymi decyzjami, czekając na publikację danych ze Stanów. Dopiero ich publikacja ożywiła popyt, dając nadzieję na redukcję stóp procentowych w USA.

O zachowaniu inwestorów decydowały także wyniki kwartalne publikowane przez największe firmy. Analitycy oczekują, że wynik netto spółek wchodzących w skład indeksu Stoxx 600 zwiększy się w następnym roku o 10,7 proc. Oznacza to symboliczny wzrost w porównaniu z rokiem obecnym, na który szacunki zakładają dynamikę rzędu 9,8 proc.

W centrum zainteresowania graczy znalazły się między innymi walory spółek specjalizujących się produkcji chipów. W górę szły kwotowania dwóch czołowych europejskich wytwórców układów scalonych — niemieckiego Infineon Technologies oraz holenderskiego STMicroelectronics. Skorzystał na tym również ASML Holdings, lider sektora producentów sprzętu do wytwarzania mikroprocesorów. Kurs spółki zyskiwał najwięcej od października 2003 r.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy