W Europie kolejny dzień spadków

05-01-2007, 12:54

Na europejskich giełdach przewagę ma wciąż podaż. Nastroje inwestorów popsuły dane makro. W piątek czekają na kolejne wiadomości, tym razem z rynku pracy USA.

Na europejskich giełdach przewagę ma wciąż podaż. Nastroje inwestorów popsuły dane makro. W piątek czekają na kolejne wiadomości, tym razem z rynku pracy USA.

O 12.45 czasu polskiego główne indeksy w Paryżu i Londynie spadały o ok. 0,2 proc. We Frankfurcie indeks tracił 0,4 proc. wartości. Paneuropejski DJ Stoxx 600 spadał o 0,3 proc. W dół szła wartość 12 z 18 indeksów branżowych. Najwięcej, aż 1,6 proc. tracił wskaźnik spółek użyteczności publicznej. Liderem wzrostów był indeks spółek branży medycznej, którego wartość szła w górę o 0,9 proc.

W grupie najmocniej przecenionych spółek znaleźli się producenci sprzętu telekomunikacyjnego. Akcje Nokii mocno tanieją po wiadomość o obniżeniu prognozy kwartalnych wyników przez Motorolę. Spada cena papierów Ericssona. Rośnie podaż akcji francusko-amerykańskiego Alcatel-Lucent i brytyjskiego CSR, producenta mikrochipów stosowanych w komórkach Nokii. Kolejną sesję tanieją spółki surowcowe. Prawie 9 proc. spadek notowań ropy w tym tygodniu wywołał przecenę akcji Total i Royal Dutch Shell. Norsk Hydro ma dodatkowo kłopot z wyciekiem gazu na jednej z platform.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / W Europie kolejny dzień spadków