Czytasz dzięki

W Europie na giełdach stabilne nastroje

  • PAP
opublikowano: 21-08-2018, 09:58

W Europie na giełdach akcji stabilne nastroje. Prezydent USA Donad Trump lamentuje nad polityką monetarną Fed - traci na tym dolar - podają maklerzy.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Traderzy oceniają skutki osłabienia się dolara USA, co spowodowało wzrost wartości surowców wycenianych w tej walucie i pogorszyło oczekiwania wyników firm w Europie.

Amerykańska waluta traci po komentarzach Donalda Trumpa, który powiedział agencji Reuters, że nie zgadza się z decyzjami Rezerwy Federalnej o podwyżkach stóp procentowych i dodał, że będzie krytykował Fed, jeśli ten będzie kontynuował cykl podwyżek kosztu kredytu.

Globalni inwestorzy czekają na wznowienie rozmów USA-Chiny w sprawie rozwiązania sporu w handlu, który od wielu tygodni ma wpływ na światowe rynki.

We wtorek na giełdach w Europie zwyżkują akcje banków i spółek z sektora energetycznego.

Na rynku walutowym euro umacnia się wobec dolara USA o 0,3 proc. - do 1,1519, najwyżej od ponad tygodnia. Brytyjski funt zyskuje 0,3 proc. do 1,2833 USD, a japoński jen traci 0,05 proc. do 110,09 za dolara.

Rentowność 10-letnich UST rośnie o 1 pkt bazowy do 2,83 proc.

Ropa na NYMEX drożeje o 0,4 proc. do 66,70 USD/b.

Miedź na Comex w N.Jorku zyskuje 0,4 proc. do 2,70 USD za funt.

Złoto drożeje o 0,3 proc. do 1.194,58 USD za uncję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane