W Europie na giełdach wzrosty, a wyprzedaż w Chinach wygasa

PAP
opublikowano: 12-01-2016, 09:47

W Europie na giełdach wzrosty indeksów. W Chinach wyprzedaż na rynkach wygasa - wskazują maklerzy.

We wtorek indeks Shanghai Composite wzrósł na zamknięciu o 0,2 proc. do 3.022,86 pkt., ale podczas handlu zniżkował nawet o 1,3 proc.

Bank centralny Chin interweniował we wtorek na rynku juana offshore - podają anonimowe źródła.

Kurs juana notowanego w Hongkongu wzrósł we wtorek o 0,43 proc. do 6,5850 za dolara, a notowanego w Szanghaju - wzrósł o 0,11 proc. do 6,5767 za dolara.

Analitycy wskazują, że inwestorzy są ostrożni po tym, jak od początku 2016 r. wskaźniki giełdowe w Chinach spadły o 15 proc.

"Obawy o sytuację w gospodarce Chin nadal nie ustępują" - mówi Shane Oliver, ekonomista AMP Capital INvestors Ltd. w Sydney.

"Jeszcze za wcześnie byłoby mówić o tym, że giełdy już osiągnęły dno, dopóki nie zobaczymy większej stabilności na chińskich rynkach i większego zaufania co do wzrostu gospodarczego na świecie" - dodaje.

Tymczasem na giełdach w Europie akcje spółki Debenhams rosną o 16 proc. po tym jak brytyjski detalista zanotował sprzedaż w ciągu 19 ostatnich tygodnii powyżej prognoz analityków.

Michael Page International spada o 5,1 proc. po zanotowaniu mniejszego tempa wzrostu zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu