W Europie prognozowane wzrosty na otwarciu

opublikowano: 13-04-2004, 09:01

Reuters: Wtorkowe notowania w Europie rozpoczną się prawdopodobnie od zwyżek, ponieważ lepsze od oczekiwanych wyniki przedstawił holenderski koncern elektroniczny, Philips.

W USA rozpoczął się jeden z najpracowitszych dla inwestorów tygodni w tym sezonie publikacji wyników kwartalnych. We wtorek rezultaty za pierwszy kwartał przedstawią m.in. największy producent mikroprocesorów na świecie, Intel i bank inwestycyjny Merrill Lynch. Sektor chemiczny będzie analizował informację ogłoszoną w poniedziałek przez amerykański koncern DuPont, który planuje zwolnić 3.500 osób, czyli sześć procent ogółu zatrudnionych.

Philips poinformował, że jego zysk netto w pierwszym kwartale wyniósł 550 milionów euro, co jest wynikiem lepszym od spodziewanego. Sprzedaż zwiększyła się o dwa procent. Analitycy prognozują, że londyński indeks FTSE 100 zyska na otwarciu cztery punkty, frankfurcki DAX zyska 21 punktów, a paryski CAC-40 wzrośnie 12 punktów.

W poniedziałek europejskie giełdy były zamknięte. W Nowym Jorku Dow Jones zyskał na zamknięciu 0,7 procent, a technologiczny Nasdaq wzrósł o 0,61 procent.

((Tłumaczył: Tomasz Krzyżanowski; RM: tomasz.krzyzanowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700; warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Europie prognozowane wzrosty na otwarciu