W Europie przeważały spadki

Marek Druś
05-07-2006, 00:00

Brak sesji w USA osłabił jak zwykle handel na europejskich rynkach akcji. Główne indeksy największych rynków nie traciły jednak więcej niż 0,5 proc. wartości. Największa przecena spotkała spółki mo- toryzacyjne. Indeks branży tracił prawie 1,0 proc.

Spadek notowań DaimlerChryslera spowodowała wiadomość o dalszej utracie udziału w amerykańskim rynku przez Chryslera. Analitycy Morgan Stanley obniżyli cenę docelową akcji spółki. Skorygowali w dół także prognozę jej zysku na akcję w kolejnych trzech latach. Wyraźnie staniały akcje Fiata. Merrill Lynch obniżył rekomendację dla papierów włoskiego koncernu do „sprzedaj” po wiadomości o spadku w czerwcu jego udziału w krajowym rynku motoryzacyjnym. Inwestorzy pozbywali się także akcji Valeo. Morgan Stanley obniżył rekomendację dla akcji producenta części zamiennych aut. Merrill Lynch obniżył też prognozę wyceny.

Lepsze nastroje panowały w branży finansowej. Wyraźnie zdrożały akcje BBVA. Pojawiły się pogłoski, że przejęciem drugiego pod względem wielkości banku w Hiszpanii zainteresowany jest brytyjski HSBC. Spekulacje o szykowaniu oferty przejęcia przez trzy zagraniczne banki nadal podbijały kurs Banca Popolare Italiana.

Na giełdzie w Londynie mocniej niż rynek rósł kurs Rank Group. Wystarczyła informacja, że właściciel kasyn i salonów bingo rozważa sprzedaż sieci restauracji Hard Rock. Wśród niemieckich blue chipów najmocniej drożał ThyssenKrupp. Koncern stalowy zapowiedział wykupienie z rynku akcji za 700 mln EUR. Chce je wykorzystać do finansowania przejęć w Ameryce Północnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Europie przeważały spadki