W Europie rosną banki i tanieją telekomy

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 06-10-2006, 14:43

Negatywna rekomendacja wywołała spadki wśród spółek telekomunikacyjnych. Ale zrównoważyły to banki.

Negatywna rekomendacja wywołała spadki wśród spółek telekomunikacyjnych. Ale zrównoważyły to banki, rosnące po pogłoskach o możliwych przejęciach.

Akcje Vodafone i Telecom Italia przewodzą spadkom na europejskich giełdach. Obie spłki straciły około 1 proc. Sprawcą zamieszania jest Deutsche Bank, który obniżył swoją rekomendację dla sektora. Analitycy zalecają trzymać akcje Vodafone, największego operatora komórkowego na świecie. Wcześniej rekomendowali kupno papierów brytyjskiej spółki.

Z drugiej strony w górę poszły banki, gdyż na rynku pojawiły się spekulacje, stwierdzające że amerykański Citibank wybiera się na zakupy do Europy. Celem przejęcia może być m.in. francuski BNP Paribas czy brytyjski Lloyds.

W Madrycie sporym popytem cieszy się Banco de Credito Espanol, którego akcje ma kupić Santander Central Hispano.

Wzrosty banków zrównoważyły przecenę w sektorze telekomunikacyjnym i indeksy notują kosmetyczne zmiany. Ale utrzymują się na zdobytym wczoraj poziomie, który jest najwyższy od 5 lat.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / W Europie rosną banki i tanieją telekomy