W Europie rosną rentowności obligacji skarbowych przed danymi z USA

opublikowano: 04-06-2004, 10:15

Jak podaje agencja Reutera, rentowności obligacji skarbowych strefy euro wzrosły w piątek rano, a inwestorzy czekali na dane z amerykańskiego rynku pracy, które pozwolą lepiej ocenić termin ewentualnej podwyżki stóp procentowych w USA.

Najnowsze dane o dane o liczbie nowych miejsc pracy w USA w maju zostaną opublikowane wczesny m popołudniem naszego czasu. Rynek oczekuje, że liczba nowych etatów wzrośnie o 216 tys., co może sugerować, że Fed nie będzie zwlekał z zaostrzeniem polityki monetarnej.

Najbliższe posiedzenie rady amerykańskiego banku centralnego odbędzie się 29-30 czerwca, a analitycy oczekują, że stopy wzrosną z obecnego poziomu 1,0 proc. - najniższego od polowy lat 50-tych.

Do godziny 9.32 rentowności 2-letnich obligacji Schatz wzrosły o 2,5 pkt do 2,619 proc., a 10-letnich Bundów o jeden punkt do 4,387 proc.

WST, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Europie rosną rentowności obligacji skarbowych przed danymi z USA