W Europie spadki przez dane o inflacji w USA

opublikowano: 17-01-2007, 19:51

Europejskie giełdy zakończył środowe sesje spadkiem. Przesądziły o tym dane o inflacji w USA. Przed ich publikacją indeksy lekko rosły, lub trzymały się blisko poziomów wtorkowych zamknięć.

Europejskie giełdy zakończył środowe sesje spadkiem. Przesądziły o tym dane o inflacji w USA. Przed ich publikacją indeksy lekko rosły, lub trzymały się blisko poziomów wtorkowych zamknięć.

Giełdy w Londynie i Frankfurcie zakończyły dzień ok. 0,2 proc. spadkiem. W Paryżu główny indeks stracił 0,5 proc. Paneuropejski DJ Stoxx 600 spadał na zamknięciu o 0,08 proc. Z 18 indeksów branżowych spadała wartość ośmiu. Najmocniej, o 0, 8 proc., wskaźnik spółek surowcowych. To skutek spadku notowań metali, m.in. miedzi. W dół poszły kursy BHP Billiton i Anglo American. Największy wzrost odnotował indeks branży turystyczno-wypoczynkowej. Akcje TUI mocno zdrożały po pojawieniu się pogłosek, że przejęciem jego oddziału podróży morskich zainteresowany jest duński A.P. Moeller-Maersk.

W grupie najmocniej przecenionych spółek znalazł się European Aeronautic, Defence & Space (EADS). Należący do niego Airbus poinformował o stracie rocznej, spowodowanej głównie przez opóźnienie w projekcie budowy samolotu A380.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W Europie spadki przez dane o inflacji w USA