W Europie spadki, USA mają dość zniżek

Marek Druś
opublikowano: 11-04-2008, 00:00

Europejscy inwestorzy nadal pozbywają się akcji. Złych wiadomości, które do tego skłaniały, nie brakowało. Amerykański bank Lehman Bros. ujawnił likwidację funduszy i wykupienie aktywów za 1,8 mld USD. Przypomniało to o trwającym kryzysie rynku finansowego. Legendarny inwestor George Soros dał zaś do zrozumienia, że na poprawę koniunktury trzeba będzie czekać dłużej. Rośnie pesymizm co do wyników. Analitycy prognozują obecnie, że w 2008 roku zysk spółek wchodzących w skład europejskiego indeksu DJ Stoxx 600 wzrośnie średnio o 0,6 proc. Na początku roku spodziewali się 11 proc. wzrostu.

W USA sesja rozpoczęła się wzrostem indeksów, choć kontrakty zapowiadały spadki. Optymistyczną informacją był spadek liczby nowych bezrobotnych. Pomogło także podwyższenie prognoz zysków przez Wal-Mart, lidera branży detalicznej, i Duponta, jeden z największych koncernów chemicznych.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu