W Europie spadki, znów mocno tracą spółki surowcowe

opublikowano: 04-01-2007, 14:36

Na europejskich giełdach od rana przeważa podaż. Do sprzedaży akcji inwestorów skłoniły wieści z USA. W sprawozdaniu z grudniowego posiedzenia FOMC, opublikowanym w środę, pojawiły się opinie o możliwości zbyt dużego schłodzenia koniunktury w USA.

Na europejskich giełdach od rana przeważa podaż. Do sprzedaży akcji inwestorów skłoniły wieści z USA. W sprawozdaniu z grudniowego posiedzenia FOMC, opublikowanym w środę, pojawiły się opinie o możliwości zbyt dużego schłodzenia koniunktury w USA.

W Londynie główny indeks spada o 0,45 proc., we Frankfurcie o 0,6 proc., a w Paryżu o 0,8 proc. Paneuropejski DJ Stoxx 600 traci 0,5 proc. Z 18 indeksów branżowych spada wartość 13. Kolejny dzień ponad 3 proc. traci indeks spółek surowcowych. Miedź jest najtańsza od sześciu miesięcy. O ponad 1 proc. rośnie tymczasem wskaźnik spółek telekomunikacyjnych. Zarządzający kupują papiery m.in. Deutsche Telekom, Royal i Hellenic Telecommunications Organization, używając ich jako defensywnych inwestycji. W ubiegłym roku rolę tą pełniły spółki użyteczności publicznej. Telekomu są obecnie atrakcyjniejsze, bo słabiej wypadły w 2006 roku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane