W Europie wciąż rządzi popyt

MD
opublikowano: 08-09-2009, 18:56

Giełda w Paryżu rosła na zamknięciu o 0,2 proc. W Londynie i Frankfurcie wzrost wyniósł 0,3 proc. Paneuropejski DJ Stoxx 600 zyskał 0,3 proc.

Europejscy inwestorzy nadal kupują akcje. Dobre nastroje pomogły podtrzymać wzrosty w pierwszej fazie notowań na amerykańskich rynkach akcji, które dopiero zaczynały tydzień. Największym popytem cieszyły się akcje spółek turystycznych i surowcowych. Ich indeksy rosły o ponad 2 proc. W przypadku tych drugich przyczynił się do tego wzrost cen metali na światowych rynkach. Drożały akcje  m.in. BHP Billiton, lidera branży, którego wartość rynkowa wzrosła już o 25 proc. od początku roku. Inwestorzy coraz częściej rozglądają się także za akcjami europejskich spółek, które mogą być celem przejęcia. O możliwym nadejściu fazy konsolidacji napisali w opublikowanym we wtorek raporcie stratedzy Credit Suisse Group. Potwierdziły się tymczasem informacje o połączeniu przez Deutsche Telekom i France Telecom biznesów komórkowych w Wielkiej Brytanii. Kursy obu spółek wzrosły. Drożeli producenci chipów, w tym największy, STMicroelectronics. Cena benchmarkowego 1 GB chipa pamięci wzrosła od grudnia już o 294 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Europie wciąż rządzi popyt