W Europie zwyżki na otwarciu, rynek obserwuje wyniki

13-04-2004, 09:46

Reuters: Wtorkowe, pierwsze po wielkanocnej przerwie sesje na rynkach akcji w Europie zaczęły się od zwyżek, ponieważ inwestorzy liczą na dobre wyniki kwartalne amerykańskich spółek.

W USA rozpoczął się jeden z najpracowitszych dla inwestorów tygodni w tym sezonie publikacji wyników kwartalnych. We wtorek rezultaty za pierwszy kwartał przedstawią m.in. największy producent mikroprocesorów na świecie Intel i bank inwestycyjny Merrill Lynch.

W poniedziałek europejskie giełdy były zamknięte. W Nowym Jorku Dow Jones zyskał 0,7 procent, a technologiczny Nasdaq wzrósł o 0,61 procent.

W Tokio Nikkei wzrósł do 32-miesięcznego maksimum, ponieważ inwestorzy liczą na dalsze ożywienie japońskiej gospodarki.

Wśród zapowiedzianych na dziś publikacji danych makroekonomicznych na pierwszy plan wybija się sprzedaż detaliczna w USA za marzec. Analitycy spodziewają się wzrostu o 0,6 procent. Oficjalne dane zostaną podane o 14.30.

Do godziny 9.31 indeks Eurotop 300 zyskał 0,82 procent, a indeks blue-chipów Euro Stoxx 50 wzrósł o 1,09 procent.

((Tłumaczył: Tomasz Krzyżanowski; Redagował: Marcin Gocłowski; RM: tomasz.krzyzanowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700; warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Europie zwyżki na otwarciu, rynek obserwuje wyniki