W Europie zwyżki po serii raportów kwartalnych

BEST SPÓŁKA AKCYJNA
26-07-2001, 13:37

LONDYN (Reuters) - W połowie czwartkowych sesji na giełdach europejskich dominowały zwyżki, ponieważ kolejna seria wyników kwartalnych spółek, w tym francuskiego Alcatela, nie okazała się gorsza od oczekiwań.

Eurotop 300 wzrósł o jeden procent, a DJ EuroStoxx 50 zyskał 1,1 procent. W środę indeks ten znalazł się na najniższym poziomie od 21 miesięcy.

Wśród liderów zwyżek podczas czwartkowej sesji przeważały spółki energetyczne. Indeks tego sektora zyskał 2,5 procent, ponieważ dzień wcześniej Organizacja Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC) zapowiedziała kolejną redukcję dostaw ropy, tym razem o milion baryłek dziennie.

Również kontrakty terminowe wskazują, że sesje w USA mogą rozpocząć się zwyżkami. Futures na Nasdaq 100 wzrosły o 13,5 punktu, a na Standard & Poor's 500 o 0,9 punktu.

Francuski Alcatel, którego akcje traciły w ciągu ostatnich sesji nie rozczarował inwestorów. Producent sprzętu telekomunikacyjnego podał, że jego zysk operacyjny w drugim kwartale spadł do 136 milionów euro z 638 milionów w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Alcatel zapowiedział również, że na koniec tego roku spodziewa się pozytywnego wyniku operacyjnego. Jego akcje wzrosły o 2,3 procent.

O 4,2 procent podrożały natomiast walory France Telecom. Sprzedaż francuskiego operatora wzrosła w pierwszym półroczu o 33,3 procent. France Telecom zapowiedział również, że w tym roku zdoła osiągnąć cel wzrostu sprzedaży na wcześniej zaplanowanym poziomie 25 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BEST SPÓŁKA AKCYJNA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / W Europie zwyżki po serii raportów kwartalnych