W Europie zwyżkom przewodziły akcje niemieckich banków

10-10-2002, 20:00

Na europejskich giełdach dominowała w czwartek huśtawka nastrojów. Sesje zaczęły się od spadków, jednak po licznych zmianach nastrojów indeksy Starego Kontynentu zakończyły dzień na plusie. Rynek akcji odbił się od najniższych poziomów od pięciu lat i wreszcie przerwał pięciodniową serię spadków Duży wpływ na zwyżki odegrały wzrosty na giełdach za Oceanem.

Zwyżkom przewodziły akcje przecenionych ostatnio banków. Po spadku do najniższego poziomu od dwudziestu lat akcje Commerzbanku zyskały 16,7 proc. Trzeci bank w Niemczech zapowiedział nienajgorsze wyniki. Jego śladem poszły akcje całego sektora finansowego, w tym Hypovereinsbank, Allianz i Munich Re.

Zwyżkom w sektorze bankowym pomogły zapewnienia holenderskiej grupy ABN Amro, że w 2002 roku jej zysk będzie taki sam jak na koniec roku poprzedniego. Zdrożały akcje szwajcarskiego UBS i Deutsche Banku, gdyż przedstawiciel Europejskiego Banku Centralnego zachęcał je do skupowania własnych akcji.

Dzięki Yahoo i Rambus sporo zyskały papiery z sektora finansowego, w tym: Infineon Nokia, Philips oraz SAP.

Na zamknięciu niemiecki DAX zyskał 5,21 proc., paryski CAC 30 zarobił 2,84 proc., a londyński FTSE wzrósł o 0,92 proc.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Europie zwyżkom przewodziły akcje niemieckich banków