W FAM rośnie temperatura

KSA
opublikowano: 09-06-2009, 00:00

Akcjonariusz i były członek nadzoru chce unieważnienia uchwał walnego, na którym wybrano nową radę.

Akcjonariusz i były członek nadzoru chce unieważnienia uchwał walnego, na którym wybrano nową radę.

Tarcia pomiędzy akcjonariuszami przemysłowego holdingu zyskują formalny charakter. Aleksander Grot, akcjonariusz (poniżej progu 5 proc.) i były członek rady nadzorczej FAM z czasów, gdy kontrolę nad spółką sprawował Mirosław Kalicki, wniósł pozew o stwierdzenie nieważności uchwał walnego z 27 lutego. Podczas tego posiedzenia dokonano rewolucyjnych zmian w składzie rady —w ich wyniku reprezentację utracił Mirosław Kalicki i osoby z nim kojarzone. Ich miejsce zajęli reprezentanci Grzegorza Bielowickiego, Ponaru, IDMSA oraz funduszu DWS.

Aleksander Grot wniósł jednocześnie o uchylenie tych uchwał, jeśli żądanie stwierdzenia ich nieważności nie zostanie uwzględnione. Powołuje się przy tym na art. 422 par. 1 kodeksu spółek handlowych. W jego myśl: "uchwała walnego zgromadzenia sprzeczna ze statutem bądź dobrymi obyczajami i godząca w interes spółki lub mająca na celu pokrzywdzenie akcjonariusza, może być zaskarżona w drodze wytoczonego przeciwko spółce powództwa o uchylenie uchwały."

"Woja na górze" w FAM zaczęła się wtedy, gdy zmieniły się władze Ponaru. Przedstawiciele tej spółki zaczęli pojawiać się na walnym holdingu, kwestionując dalszą moc prawną pełnomocnictwa, na podstawie którego z akcji Ponaru głosował Mirosław Kalicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy