W Gliwicach szkolą przyszłych przedsiębiorców

  • Marta Bellon
13-01-2015, 00:00

Technopark nauczy początkujących biznesmenów, jak zjednać sobie inwestorów, a najlepszych wyśle do Doliny Krzemowej.

Studenci, absolwenci i doktoranci wciąż mają szansę zgłosić się do projektu akceleracyjnego Technoparku Gliwice. Mogą skorzystać z profesjonalnych szkoleń, które przygotują ich do rozwoju pomysłu na biznes, wygrać 40 tys. zł i wyjechać do Doliny Krzemowej. Projekt pod nazwą „Akcelerator Przedsiębiorczości Akademickiej Santander Universidades” realizowany jest we współpracy z Politechniką Śląską przy finansowym wsparciu Banku Zachodniego WBK.

Do tej pory zgłoszono 80 pomysłów, nabór kolejnych trwa do końca stycznia. Ich autorzy rozpoczną szkolenia w lutym. Twórcy projektu tłumaczą, że chcą wyposażyć pomysłodawców w odpowiednie kompetencje biznesowe, pomóc im w zdobyciu tzw. miękkich umiejętności, np. wygłaszania prezentacji (ang. elevator speech) i umożliwić im zaprezentowanie ich modeli biznesowychpolskim i zagranicznym inwestorom. Dopracowane w czasie trwania projektu modele pomysłodawców zostaną przedstawione na forum venture capital w Dolinie Krzemowej. Zgłoszenia do projektu można przesyłać do końca stycznia za pośrednictwem strony internetowej: www.technopark.gliwice.pl/platforma.

Uczestnikami mogą być studenci uczelni wyższej, uczestnicy studiów doktoranckich (PAN, instytutów badawczych i naukowych), pracownicy naukowi oraz absolwenci studiów wyższych. Ale uprzywilejowane są osoby związane z Politechniką Śląską. Zgodnie z założeniami projektu to oni muszą stanowić co najmniej 80 proc. uczestników przedsięwzięcia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / W Gliwicach szkolą przyszłych przedsiębiorców