W górę na małych obrotach

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 18-10-2005, 00:00

Na rynku terminowym ceny kontraktów wczoraj nieznacznie wzrosły. Najpopularniejsza seria futures na WIG20 powróciła ponad 2300 pkt. Jednak aktywność handlujących pozostawiała wiele do życzenia i zwyżka nie wydaje się zbyt wiarygodna.

Wysoka, ujemna baza ogranicza potencjał spadków kontraktów na WIG20. Jednocześnie rynek nie garnie się do wzrostów. Wydaje się, że na najbliższych sesjach przewagę będzie miała podaż. Może dojść do testu ostatniego dołka w strefie 2280 pkt.

Notowania rozpoczęły się od znacznego wzrostu o 15 pkt. Pierwsze transakcje zawierano po 2307 pkt. Dzięki optymizmowi dominującemu na rynku w pierwszej części sesji wartość grudniowej serii futures wzrosła do 2324 pkt. Jednocześnie ujemna baza została rozciągnięta z około 20 pkt na początku sesji do ponad 40 pkt. Około południa rozpoczęła się korekta zwyżki, która doprowadziła do spadku do 2300 pkt. Próby odbicia były nieprzekonujące. Najpopularniejsza seria futures kończyła sesję na poziomie 2308 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W górę na małych obrotach