W II poł. 2007 r. BRE rozpocznie działalności w Czechach i na Słowacji

opublikowano: 31-01-2007, 12:59

BRE Bank, kontrolowany przez niemiecki Commerzbank, podjął decyzję o rozpoczęciu działalności w Czechach i na Słowacji w II połowie tego roku. Bank, który zostanie nazwany mBanka, będzie działał w modelu biznesowym detalicznego mBanku, poinformował w środę prezes BRE Banku Sławomir Lachowski.

BRE Bank, kontrolowany przez niemiecki Commerzbank, podjął decyzję o rozpoczęciu działalności w Czechach i na Słowacji w II połowie tego roku. Bank, który zostanie nazwany mBanka, będzie działał w modelu biznesowym detalicznego mBanku, poinformował w środę prezes BRE Banku Sławomir Lachowski.

„Na razie mogę tylko powiedzieć, że została podjęta decyzja o wejściu na rynek Czech i Słowacji w tym roku. Więcej szczegółów podamy za kilka miesięcy - powiedział Lachowski podczas konferencji prasowej.

„Chcemy tam zaistnieć w modelu biznesowym mBanku, równocześnie w obu krajach” - dodał.

Lachowski powiedział, że nowy bank może rozpocząć działalność w drugiej połowie tego roku.

Podobnie jak w Polsce, oprócz obsługi przez internet, który jest podstawowym kanałem, powstaną mKioski oraz centra finansowe.

W Polsce mBank posiada 1,29 mln klientów i prowadzi 1,7 mln rachunków. Wartość depozytów banku wyniosła 5,31 mld zł, a wartość kredytów ogółem wyniosła 3,04 mld zł, (w tym kredyty hipoteczne 2,62 mld zł) na koniec 2006 r.

Sieć dystrybucji banku stanowią 65 placówki, w tym 15 centrów finansowych i 50 mKiosków.

BRE Bank jest już obecny w Czechach, gdzie posiada 50% udziałów w spółce faktoringowej Transfinance, na Węgrzech poprzez Magyar Factor (50% udziałów), a przede wszystkim w Austrii poprzez Intermarket Bank, w którym posiada 54,8% udziałów. Intermarket Bank jest największym austriackim bankiem faktoringowym z 56% udziałem w tamtejszym rynku. (ISB)

amo/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane