W III kw. spółki z S&P500 przeznaczyły 110 mld USD na wykup akcji

(Marek Druś)
27-11-2006, 19:42

Spółki wchodzące w skład indeksu S&P500 wykupiły w III kwartale własne akcje za łącznie 110 mld USD, poinformowała agencja ratingowa Standard & Poor's. To kwota o 35 proc. wyższa od zanotowanej w tym samym okresie ubiegłego roku. Był to także dwunasty z kolei kwartał, w którym kwota przeznaczona na wykup była wyższa o więcej niż 20 proc. w porównaniu do notowanej rok wcześniej.

Spółki wchodzące w skład indeksu S&P500 wykupiły w III kwartale własne akcje za łącznie 110 mld USD, poinformowała agencja ratingowa Standard & Poor's. To kwota o 35 proc. wyższa od zanotowanej w tym samym okresie ubiegłego roku. Był to także dwunasty z kolei kwartał, w którym kwota przeznaczona na wykup była wyższa o więcej niż 20 proc. w porównaniu do notowanej rok wcześniej. Agencja zwraca jednak uwagę, że w III kwartale przeznaczono na buyback kwotę niższą niż w kwartale poprzednim, kiedy sięgnęła 117 mld USD. W okresie 12 miesięcy, kończącym się we wrześniu, spółki z indeksu S&P500 przeznaczyły na wykup akcji rekordową kwotę 431 mld USD.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / W III kw. spółki z S&P500 przeznaczyły 110 mld USD na wykup akcji