W Immofinanz ujawnił się kolejny duży akcjonariusz

MD
opublikowano: 20-01-2009, 09:13

Działająca na rynku nieruchomości austriacka grupa Immofinanz ma kolejnego dużego akcjonariusza. Blisko 6 proc. jej akcji posiada wehikuł inwestycyjny Waltera Scherba. 

Kontrolowany przez Scherba Witiko Invest ujawnił, że ma 5,8 proc. kapitału Immofinanz. Jest w ten sposób drugim pod względem wielkości pojedynczym akcjonariuszem spółki. Największym jest Rudolf Fries, który ujawnił w ubiegłym tygodniu, że ma już ponad 10 proc. kapitału Immofinanz.

Immofinanz negocjuje z bankami-wierzycielami warunki porozumienia, które pozwoli mu utrzymać płynność po tym, jak miał 1,85 mld EUR straty operacyjnej w pierwszym półroczu rozrachunkowym. Immofinanz i kontrolowany przez niego Immoeast straciły w ubiegłym roku ok. 90 proc. wartości rynkowej. Od początku tego roku ich akcje jednak mocno drożeją. Kurs Immofinanz wzrósł od początku już o ok. 60 proc., a akcje Immoeast zdrożały o ponad 90 proc.

MD, interactive investor

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane